Chrzest

"Wierni, przez chrzest wcieleni do Kościoła, dzięki otrzymanemu znamieniu przeznaczeni są do uczestnictwa w kulcie religii chrześcijańskiej, i odrodzeni jako synowie Boży, zobowiązani są wyznawać przed ludźmi wiarę, którą otrzymali od Boga za pośrednictwem Kościoła." (Sobór Watykański II, Konstytucja Lumen gentium, 11).

Chrzest dzieci
Sakrament Chrztu Świętego odbywa się w naszej parafii w każdą niedzielę (oprócz pierwszej niedzieli miesiąca) po Mszy Świętej o godzinie 13:00.
Chrzest w kancelarii zgłaszają rodzice dziecka. Nie mogą ich w tej sprawie wyręczać osoby trzeci, np. krewni lub przyjaciele!
Dziecko do chrztu należy zgłosić w odpowiednim czasie przed planowaną datą chrztu (najpóźniej 2 tygodnie wcześniej).
Chrzestnym może być osoba, która ukończyła 16 lat, przyjęła sakrament bierzmowania oraz jest wierzącym i praktykującym katolikiem. Nie może być chrzestnym osoba będąca w związku cywilnym (bez ślubu kościelnego). Rodzice i chrzestni są zobowiązani do katechezy poprzedzającej sakrament.

Dokumenty:

• akt urodzenia dziecka (odpis)
  • wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców
  • zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary
  • zgoda z parafii miejsca zamieszkania (jeśli osoba do chrztu nie mieszka w naszej parafii)

Przygotowanie do chrztu i chrzest dorosłych
Osoby dorosłe pragnące przygotować się i przyjąć sakrament chrztu prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.